EPRA połączenia

Adam Pawlak
Posty: 878
Rejestracja: 01 lis 2017, 0:39

EPRA połączenia

Post autor: Adam Pawlak » 27 sie 2022, 12:05

Kopenhaga, Paryż, Rzym – to pierwsze trzy europejskie miasta, które zyskają regularne połączenie z portem Warszawa-Radom. Wszystkie rejsy mają być obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT już w przyszłym roku, w sezonie Lato 2023, który w branży lotniczej zaczyna się na przełomie marca i kwietnia. Połączenia mają być wykonywane trzy razy w tygodniu i obsługiwane przez Boeingi 737-800.

– Z radością ogłaszamy długo wyczekiwaną wiadomość, że Lotnisko Warszawa-Radom zyskuje dziś pierwszego przewoźnika. Jesteśmy dumni, że są to Polskie Linie Lotnicze LOT. Kierunki zaproponowane przez PLL LOT to idealne miejsca docelowe, zarówno w celach służbowych jak i turystycznych. Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik zobaczył potencjał wśród pasażerów z regionu oraz samego radomskiego portu. My postaramy się, aby radomskie lotnisko polubili pasażerowie i chętnie z niego latali – stwierdziła Anna Dermont, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze.

– Otwarcie lotniska w Radomiu daje nam szansę na przeniesienie części ruchu bezpośredniego i zmniejszenie obciążenia Lotniska Chopina. PLL LOT w ostatnich latach konsekwentnie zwiększały swoją siatkę połączeń otwierając kilkadziesiąt nowych kierunków. Dzięki przeprowadzonym analizom popytowym, z Radomia uruchomimy trzy kierunki – wrócimy do Rzymu oraz polecimy do Paryża i Kopenhagi. Jestem przekonany, że te kierunki będą cieszyły się zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i południowego Mazowsza – dodał Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.

Lotnisko Warszawa-Radom ma zostać uruchomione na przełomie marca i kwietnia 2023. Dostosowane będzie głównie do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego, ale również i tradycyjnego – dla pasażerów, którzy chcą wyjechać na tzw. city-break. Dzięki wydłużeniu drogi startowej i rozbudowie terminalu będzie mogło przyjmować najpopularniejsze wąskokadłubowe samoloty pasażerskie – Airbusy A320, czy Boeingi 737. Od 2018 radomskie lotnisko jest zarządzane przez PP Porty Lotnicze

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=37787

ODPOWIEDZ

Wróć do „EPRA RADOM SADKÓW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości