Brytyjska pilotka zmarła po ukąszeniu komara

A tu już było 'bum' i mogą być ofiary.
Adam Pawlak
Posty: 864
Rejestracja: 01 lis 2017, 0:39

Brytyjska pilotka zmarła po ukąszeniu komara

Post autor: Adam Pawlak » 17 lip 2022, 16:20

Brytyjska pilotka, 21-letnia Oriana Pepper z Bury St. Edmunds w Suffolk, zmarła po ukąszeniu komara. Do ukąszenia doszło w ubiegłym roku, podczas egzaminu. Komar ukąsił pilotkę w czoło.

Okazało się, że śmierć spowodowała infekcja gronkowcem złocistym (Staphylococcus aureus). Bakterie najpierw przeniknęły do tętnicy szyjnej, a następnie do mózgu. Tam spowodowały septyczne niedrożności naczyń krwionośnych

Oriana Pepper zdała egzamin teoretyczny z programu easyJet w Oksfordzie, po czym pojechała do Antwerpii w Belgii na egzaminy praktyczny. To tam została ugryziona przez komara w czoło nad prawym okiem. Gdy – już po powrocie do Wielkiej Brytanii – silnie opuchła, 7 lipca 2021 zgłosiła się na szpitalny oddział ratunkowy. Tam przepisano jej antybiotyki, które nie pomogły. Kobieta zmarła 12 lipca 2021.

Zmarła pilotka pochodziła z lotniczej rodziny. Pilotem jest jej ojciec. Także brat szkoli się na pilota komercyjnego. Po śmierci Oriany Pepper jej rodzina, w porozumieniu z Brytyjskim Stowarzyszeniem Pilotów Kobiet, ustanowiła stypendium dla kobiet szkolących się na pilotów.

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=37422

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypadki lotnicze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości