Wszechobecne drony

Awatar użytkownika
Jacek Waszczuk
Posty: 3927
Rejestracja: 21 maja 2017, 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Wszechobecne drony

Post autor: Jacek Waszczuk » 08 kwie 2018, 23:03

Drony stają się coraz bardziej popularne, ale to co dziś widziałem mało mnie nie doprowadziło do pasji. Wypad z żoną za miasto i przy powrocie podjechałem na przełęcz Tapadła, Mieszkancy Wrocka chyba kojarzą miejsce) gdzie umówiony byłem na grilla. Miałem trudność by zaparkować bo tłok był niemożliwy, na polanie kilkaset osób, zalega na kocykach, grilluje, piecze kiełbaski na ognisku itp. W pewnej chwili widzę nad tymi wszystkimi odpoczywającymi ludźmi lata sobie spory dron, 20-30 metrów nad głowami. Zacząłem się rozglądać kto prowadzi taką INTELIGENTNĄ zabawę. Gdy już gościa wypatrzyłem właśnie przyziemiał drona. Gość koło czterdziestki właśnie imponował czeredzie dzieciaków z rodziny. Pomyślałem sobie OK wylądował nie będę robił zamieszania. Po paru minutach słyszę jeszcze raz tego drona, patrze na goscia i włosy jeżą się na głowie gość zadowolony z siebie stoi z założonymi rękami a dronem kieruje może dziesięcioletni chłopak. Tata zbudował sobie "spory autorytet:" przecież zawierzył dziecku

Ale osioł nie pomyślał że zadowala dzieciaka kosztem bezpieczeństwa setek niczego nie spodziewających się ludzi. Pomyślałem ilu tępaków kupujących droższe zabawki tego typu robi świadectwo Kwalifikacji w ULC albo chociaż czyta przepisy gdzie można latać

Adam Pawlak
Posty: 888
Rejestracja: 01 lis 2017, 0:39

Re: Wszechobecne drony

Post autor: Adam Pawlak » 19 lip 2018, 23:54

W Internecie został opublikowany film nagrany z drona przedstawiający start A380 z pasa 14 lotniska Plaine Magnien na Mauritiusie na Oceanie Indyjskim. Widzimy na nim, jak odrzutowiec pasażerski mogący przewozić ponad 500 pasażerów, przeleciał w bliskiej odległości od filmującego go bezzałogowego statku powietrznego.

Według ocen specjalistów, dron znalazł się w odległości zaledwie ok. 300 stóp od końcówki lewego skrzydła Super Jumbo należącego do lini Emirates.

Do filmowania tego filmu można było użyć dowolnego drona, ale obecność cyfrowego zoomu w filmie (1:12) może świadczyć o tym, że operator użył Parrot Anafi. W przeciwieństwie do DJI, drony Parrot nie są wyposażone w funkcje geofencing. Jednak strefa zakazu lotów dronów w rejonie tego lotniska jest bardzo mała (patrz mapa poniżej), a filmujący bezzałogowiec był poza jej obwodem. Trwają czynności mające na celu ustalenie autora filmu.



https://dlapilota.pl/wiadomosci/dlapilo ... o-go-drona

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samoloty bezzałogowe i maszyny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość