Serwis śmigłowców

Adam Pawlak
Posty: 888
Rejestracja: 01 lis 2017, 0:39

Serwis śmigłowców

Post autor: Adam Pawlak » 21 wrz 2018, 2:00

Firma HS Wrocław dokona obsługi serwisowej elementów układów hydraulicznych policyjnych śmigłowców Mi-2, W-3/3A Sokół i PZL-Kania oraz układów paliwowych silników PZL-10W i GTD 350 - poinformowała Komenda Główna Policji. Umowa na wykonanie obsługi serwisowej zawarta została pod koniec sierpnia. Za wykonane prace, KGP zapłaci ponad 1,3 mln złotych.

HS Wrocław, który jest częścią jest częścią korporacji UTC Aerospace Systems zlokalizowanej w Windsor Locks, (Connecticut, USA), ma wykonać obsługę serwisową elementów układów hydraulicznych policyjnych śmigłowców typu Mi-2, W-3/3A Sokół i PZL-Kania i układów paliwowych silników PZL-10W i GTD-350 oraz dostarczyć nowych wyroby wchodzące w skład w/w układów.

Policja, wybierając firmę, która świadczyć będzie usługi zastosowała tzw. procedurę z wolnej ręki. Zamówienie zostało udzielone na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a oraz lit. b ustawy Prawo zamówień publicznych.

Jak czytamy w wyjaśnieniu, HS Wrocław, jest jedynym producentem elementów układów hydraulicznych śmigłowców typu Mi-2, W-3/3A „Sokół” i PZL-Kania oraz układów paliwowych silników PZL-10W i GTD-350. Ponadto HS Wrocław jest wyłącznym właścicielem dokumentacji techniczno-remontowej posiadającym określone przepisami lotniczymi, uprawnienia do obsługi serwisowej wymienionych elementów układów hydraulicznych i paliwowych oraz dostaw nowych wyrobów wchodzących skład układów, które serwisować chce Policja.

„W związku z tym, w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania floty powietrznej pozostającej w dyspozycji Komendanta Głównego Policji, istnieje pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia” – czytamy w wyjaśnieniu zamówienia.

Umowa na wykonanie tych usług została podpisana 31 sierpnia 2018 roku. Wrocławska firma, zakres swoich prac wyceniła na 1 341 463, 41 złotych (bez VAT).

https://www.infosecurity24.pl/policyjne ... do-serwisu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lotnictwo policyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości