Enter Air

Adam Pawlak
Posty: 712
Rejestracja: 01 lis 2017, 0:39

Re: Enter Air

Post autor: Adam Pawlak » 13 wrz 2020, 12:23

Enter Air wspólnie z AFG, jednym z niezależnych liderów szkolenia lotniczego na świecie, uruchamia w Warszawie najnowocześniejszy symulator Boeinga 737 w Polsce. Urządzenie zostało certyfikowane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i będzie wykorzystywane do szkolenia pilotów Enter Air i innych linii lotniczych.

Uruchomienie symulatora oznacza otwarcie nowego rozdziału w historii polskiego lotnictwa, będzie to pierwsze tej klasy urządzenie w Polsce. Projekt realizujemy z renomowanym partnerem AFG z USA, jedną z największych na świecie niezależnych firm zajmujących się prowadzeniem ośrodków szkolenia symulatorowego – mówi Marcin Kubrak, członek zarządu i dyrektor operacji lotniczych Enter Air.

Własny symulator pozwoli nam na istotne zredukowanie kosztów szkolenia oraz na ogromną oszczędność dostępnego czasu pracy pilotów. Dotychczas nasi piloci musieli odbywać szkolenia w zagranicznych ośrodkach, które wraz z dojazdami zajmowało dostępny czas pracy załóg lotniczych. Z drugiej strony centrum szkoleniowe będzie otwarte na pilotów innych linii lotniczych, więc zapewni nam również dodatkowe przychody – dodaje Marcin Kubrak.

Centrum szkoleniowe z symulatorem jest wspólną inwestycją Enter Air (45%) i AFG (55%), amerykańskiej spółki specjalizującej się w prowadzeniu centrów szkoleń symulatorowych i będącej jednym z niezależnych liderów tej branży na świecie.

Zainstalowany symulator CAE model 7000 XR to urządzenie klasy D wyprodukowane przez renomowana kanadyjską CAE. Symulator umożliwia szkolenie pilotów Boeingów 737 w zakresie uzyskiwania uprawnień na typ 737-300/900 oraz wymaganych operacyjnie szkoleń bieżących.

Pomimo trudnej sytuacji branży spowodowanej pandemią realizujemy nasze strategiczne plany. Jestem przekonany, że jako jedna z linii o najniższych kosztach w Europie z obecnego kryzysu wyjdziemy wzmocnieni i zwiększymy nasz udział w europejskim rynku przewozów turystycznych - mówi Marcin Kubrak.

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=31363

Adam Pawlak
Posty: 712
Rejestracja: 01 lis 2017, 0:39

Re: Enter Air

Post autor: Adam Pawlak » 24 sty 2021, 15:06

Polski Fundusz Rozwoju przyznał liniom Enter Air pożyczkę płynnościową w kwocie 287 mln zł. Podpisanie umowy planowane jest do końca stycznia, a uruchomienie pożyczki nastąpi w lutym 2021.

Spółka otrzyma wsparcie w ramach rządowego programu Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm. Uruchomienie pożyczki nastąpi po wynegocjowaniu i podpisaniu umowy pożyczki oraz po spełnieniu warunków w niej zawartych. Umowa pożyczki będzie zawierała standardowe postanowienia stosowane przy umowach podobnej wielkości, w tym w zakresie zabezpieczeń.

Informacja o przyznaniu pożyczki bardzo nas cieszy, a otrzymane środki przeznaczymy na wsparcie bieżącej płynności Grupy. Dzięki nim będziemy mogli bez obaw zająć się przygotowaniami do sezonu letniego oraz realizacją naszego programu handlowego w najbliższych miesiącach. Widzimy duże zainteresowanie wyjazdami w nadchodzącym sezonie i jesteśmy przygotowani operacyjnie i sprzętowo na szybki powrót do normalnego latania – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air.

Poprzedni rok, w którym pandemia SARS-CoV-2 spowodowała światowy kryzys w branży lotniczej na niespotykaną do tej pory skalę, był dla nas bardzo trudny i umożliwił wykorzystanie mniej niż 30% naszego potencjału operacyjnego. Niestety tak jak cała nasza branża ponieśliśmy duże straty i musieliśmy wystąpić o pomoc publiczną. Jesteśmy wdzięczni za pozytywną decyzję PFR, której beneficjentem będą przede wszystkim nasi pasażerowie – dodaje Grzegorz Polaniecki

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=32541

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lotnictwo komunikacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość