M-346 Bielik belgijskiego modelarza

Wszystko co związane z modelarstwem lotniczym
Adam Pawlak
Posty: 888
Rejestracja: 01 lis 2017, 0:39

M-346 Bielik belgijskiego modelarza

Post autor: Adam Pawlak » 22 sie 2020, 19:55

Choć samolot szkolno-treningowy M-346 użytkują 4 państwa, a jego bliźniaka zza wschodniej granicy Jak-130 3 państwa, to właśnie nasze maszyny wybrał młody modelarz z Belgii i nadał im całkiem ciekawe nowatorskie malowanie.

Gauthier Van den Berge od pewnego czasu zainteresował się tymi samolotami i wziął je na swój warsztat modelarski. Jak się dowiedzieliśmy modele powstały z dwóch Jak-130, jednego o rozpiętości skrzydeł 1200 mm i drugiego o rozpiętości 880 mm.

Malowanie obu modeli zostało zaprojektowane, szczególnie część ogonowa, przez samego Gauthiera. - „Założyłem się z tatą, jeśli jego malowanie osiągnie 150 like’ów na modelarskiej grupie FB, musi kupić mi lody (śmiech)”

Wielu modelarzy RC na powyższej grupie, w tym z Polski, nie ukrywa zachwytu nad malowaniem modeli M-346. O malowaniu w szczegółach pisze sam modelarz: - „Wymyśliłem go sam i dwa lata temu przedstawiłem pilotowi jednego z „Bielików” na Air Show w Radomiu. Bardzo mu się wtedy podobał. Próbowałem skontaktować się 4. Skrzydłem Lotnictwa Szkolnego, ale trudno mi się z nimi skontaktować ponieważ nie mówię po polsku.”

Być może 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego przeczyta powyższą i historię i kto wie … może też postawi lody Gauthier’owi.

https://aviation24.pl/component/k2/mode ... malowaniem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modelarstwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości