Pyramid Games

Gry na wszystkie dostępne platformy.
Adam Pawlak
Posty: 478
Rejestracja: 01 lis 2017, 0:39

Pyramid Games

Post autor: Adam Pawlak » 22 lut 2020, 13:32

Grę komputerową dla przyszłych inżynierów kosmicznych opracowali specjaliści z polskiej firmy. W Rover Mechanic Simulator można się wcielić w mechanika pracującego w kolonii na Marsie, odpowiedzialnego za opiekę nad łazikami marsjańskimi.

Zadaniem gracza w grze Rover Mechanic Simulator jest naprawa i konserwacja łazików marsjańskich. W tym celu ma do dyspozycji hangar z różnorodnym wyposażeniem, takim jak dźwig, drukarka 3D, czy konfigurator sterowników. W trakcie rozgrywki postać nabywa doświadczenia i odblokowuje kolejne umiejętności.

Jak wskazują twórcy gry z Pyramid Games S.A., uwzględniono w niej aspekty edukacyjne, zamieszczając dokładne opisy poszczególnych elementów, z których gracz może nauczyć się do czego służą różnorodne podzespoły łazików.

W grze zawarto też możliwość odrestaurowania historycznych łazików NASA, takich jak Spirit, czy Opportunity. Starano się dość dokładnie je odwzorować. Dla przykładu, łazik Sojourner składa się z 90 części i ponad 200 śrubek, a wspomniane bliźniacze Spirit i Opportunity zawierają około 400 różnych elementów i 800 śrubek.

„Jeśli z nostalgią wspominasz przebieg misji Pathfinder, czułeś zachwyt widząc pierwsze marsjańskie selfie łazika Spirit, albo czekasz na bezpieczny start misji łazika NASA Mars2020 czy też ESA Rosalind Franklin – ta gra jest czymś dla Ciebie!” - wskazują twórcy w komunikacie o ukazaniu się gry.

Producentem gry Mars Rover Simulator jest Pyramid Games S.A., polska firma istniejąca od 2012 r. i mająca siedzibę w Lublinie. Wydawcą gry jest PlayWay S.A. Produkcja została udostępniona na platformie Steam w tzw. wczesnym dostępie. W planach polskiego studia jest także produkcja o nazwie Soviet Space Engineers, gdzie z kolei będzie można wcielić się w inżyniera w radzieckim programie kosmicznym, czy tytuł Occupy Mars: The Game, w którym celem będzie założenie bazy marsjańskiej.

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/ ... skich.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa gier lotniczych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość