IV Międzynarodowy Festiwal Balonowy

Zawody organizowane w 2018 roku
Adam Pawlak
Posty: 888
Rejestracja: 01 lis 2017, 0:39

IV Międzynarodowy Festiwal Balonowy

Post autor: Adam Pawlak » 25 kwie 2018, 21:32

Od 3 do 6 maja po raz kolejny będzie można podziwiać widowiskowe starty i malownicze loty balonów. Zbliża się IV Międzynarodowy Festiwal Balonowy, który w tym roku odwiedzi Świdnicę (Dolny Śląsk), Świerki koło Nowej Rudy oraz Dzierżoniów. Wśród atrakcji będą nie tylko loty, ale także koncerty i festyny.

Inauguracja tegorocznej edycji odbędzie się na stadionie Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Już od godziny 12.00 na gości imprezy czekać będzie rodzinny piknik z wesołym miasteczkiem i cateringiem. Na terenie „Mechanika” nastąpi także ceremonia otwarcia festiwalu, wraz z prezentacją drużyn biorących udział w zawodach. Czekając na wzbicie się balonów w powietrze, odwiedzających będzie rozgrzewać zespół Mafia oraz Paulina Lenda.

4 maja festiwal przeniesie się w okolice kopalni melafiru w Świerkach. Podobnie jak w Świdnicy, oprócz podziwiania zawodów balonowych, na gości imprezy czekać będzie piknik i występy artystyczne, a wieczorem fragmenty musicalu „Upiór w operze”.

Nie mniejsze atrakcje czekają mieszkańców Dzierżoniowa. Na tamtejszy stadion miejski balony zawitają 5 maja. Od godziny 17.00 do 19.00 będą się odbywać loty balonem na uwięzi dla publiczności. Około godziny 17.30 rozpocznie się balonowa „pogoń za lisem”.

6 maja w godzinach porannych (około 5.30-7.30) odbędą się przeloty na celność nad wieżą ratuszową w Dzierżoniowie. Zakończenie czterodniowej imprezy zaplanowano na godzinę 12.

Festiwal organizuje Świdnicki Klub Balonowy i jego założyciel Krzysztof Zapart, który w latach 2014-2017 brał udział w najsłynniejszych zawodach balonów gazowych – Pucharze Gordona Bennetta. W roku 2015 wraz z Bazylim Dawidziukiem zajął piąte miejsce, ustanawiając zarazem dwa rekordy Polski: dystansu 1971 km oraz czasu lotu 69:12 godzin.

http://swidnica24.pl/balony-znow-opanuj ... -swidnica/

Woj Tas
Posty: 188
Rejestracja: 25 maja 2017, 8:19

Re: IV Międzynarodowy Festiwal Balonowy

Post autor: Woj Tas » 26 kwie 2018, 19:08

(...)przeloty na celność nad wieżą ratuszową w Dzierżoniowie(...)

hmmmmm chyba jadę, ktoś chętny???

Awatar użytkownika
Jacek Waszczuk
Posty: 3927
Rejestracja: 21 maja 2017, 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: IV Międzynarodowy Festiwal Balonowy

Post autor: Jacek Waszczuk » 26 kwie 2018, 21:02

Wojtek to raptem 50 km od Wrocka :)

Woj Tas
Posty: 188
Rejestracja: 25 maja 2017, 8:19

Re: IV Międzynarodowy Festiwal Balonowy

Post autor: Woj Tas » 27 kwie 2018, 17:45

Ode mnie jakieś 130 :)

Woj Tas
Posty: 188
Rejestracja: 25 maja 2017, 8:19

Re: IV Międzynarodowy Festiwal Balonowy

Post autor: Woj Tas » 07 maja 2018, 18:29

Byłem, zobaczyłem, skręciłem, a Wy... załójcie że nie byliście.


Awatar użytkownika
Jacek Waszczuk
Posty: 3927
Rejestracja: 21 maja 2017, 19:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: IV Międzynarodowy Festiwal Balonowy

Post autor: Jacek Waszczuk » 07 maja 2018, 23:56

Wojtas dałeś radę :) o której godzinie filmowałeś?

Woj Tas
Posty: 188
Rejestracja: 25 maja 2017, 8:19

Re: IV Międzynarodowy Festiwal Balonowy

Post autor: Woj Tas » 08 maja 2018, 18:50

Film powstał między godz 6:30 a 8:00
Żałuje tylko że się wcześniej się nie zaczęło, tak aby złapać je na tle wschodzącego słońca, a było przepiękne czerwone, byłyby bajkowe kadry.
Ale i tak jestem mega zadowolony. Trasa elegancka, te 260km minęło w mgnieniu oka. Ludzie na miejscu sympatyczni, każdy pozytywnie nastawiony.
Trochę może zaciekawieni tym że robiłem film.
No i bardzo specyficzny typ imprezy, śmiało mogę powiedzieć , że czegoś takiego jak balon szarżujący na wieżę jeszcze nie widziałem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „2018”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości